Pradžia » Seksas ir nėštumas, gimdymas » Ar galima mylėtis besilaukiant?
Ar galima mylėtis besilaukiant?
loading...

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad nėštumo metu mylėjimasis ne tik nekenkia, bet jis rekomenduotinas. Neteisingai daro poros, kurios, besilaukdamos kūdikio, jau nuo pirmųjų nėštumo savaičių nustoja mylėtis. Priežastys gali būti įvairios, bet dažniausiai tai nežinojimo dėl pasekmių baimė.

Dar viena priežastis - fizinė būsimos mamos būklė. Dažnai net  iki  dvyliktos nėštumo savaitės  moterį pykina, jai svaigsta ar (ir) skauda galvą, tai kyla tai krinta kraujospūdis, kartais moteris jaučiasi pavargusi, kartais ją kankina nerimas. Tai susiję su hormonų pokyčiais organizme. Be abejo neatmestina ir tai, kad visi pojūčiai nauji, ne tik nepatirti, bet ir nežinomi. Kyla baimė, kad sekso metu nebūtų pakenkta kūdikiui.

 Sekso metu kūdikiui pakenkti neįmanoma. Jis gana saugus motinos įsčiose. Jam labai patikts, jei jo mama jausis gerai, bus viskuo patenkinta. Gamtos taip surėdyta, kad gimdoje kūdikis būna paslėptas po keliais apsaugos sluoksniais : tai priekinė raumeninga pilvo sienelė, dvigubas riebalinis sluoksnis, jungiamasis audinys. Pačią gimdą sudaro raumenys, membrana, vaisiaus pūslė, pripildyta skysčio, gleivių kamštis, užkemšantis gimdos kaklelį.  Visa tai sušvelnina net ir didesnius smūgius.

Kadangi lytinio akto  metu paspartėja kraujo apytaka, kūdikis per placentą gauna daugiau deguonies. Motinos pasitenkinimo hormonai, kurie gaminasi orgazmo metu, kūdikį taipogi veikia teigiamai. Todėl rekomenduojama mylėtis, jeigu moters nekankina fiziniai negalavimai.

Fermentai, vyriški hormonai prostaglandinai,  esantys  spermoje, suminkština gimdos kaklelį. Tai labai svarbu būsimai gimdyvei. Šiuo laikotarpiu makštis yra jautresnė, padidėja klitoris – o tai padeda pajusti kur kas stipresnį orgazmą.

Paskutinės šešiolika  nėštumo savaičių yra sunkiausios. Moteris dėl  smarkiai padidėjusio pilvo tampa mažiau judri. Jai sunkiau rasti  net patogią miego padėtį, jau nekalbant apie patogią mylėjimosi pozą. Dėl panašių priežasčių moteris nebesijaučia esanti patraukli ir seksuali.

 Yra manančių, kad seksas gali išprovokuoti arba pagreitinti sąrėmius. Nėštumo metu orgazmą lydi gimdos kaklelio susitraukimai – todėl tai gali būti dalis tiesos. Bet , jei nustojama mylėtis likus 2-3 savaitėm iki numatytos gimdymo datos, nieko blogo ar pavojingo negali nutikti.

Nėštumo metu būtina atsisakyti įvairių sekso „žaislų“.  Jie, patekę į vaginą, gali pakenkti gimdos kakleliui. Gali prasidėti kraujavimas, vibracija gali iššaukti priešlaikinį gimdymą.

Svarbu  surasti tinkamą mylėjimosi pozą. Patogiausia ir bene populiariausia – mylėjimasis gulint ant šono. Kai moteris sėdi nugara ant partnerio kelių – labai patogi įpusėjus nėštumui. Tai saugu kūdikiui , be to nespaudžiamas pilvas.  Kai moteris viršuje - patogu net nėštumo pabaigoje. Tinkama poza „keturiomis“.


Balsavimas

Žiūrėta: 4509   |   Balsų: 14   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345