Pradžia » Seksualinės pakraipos » Seksualinė orientacija
Seksualinė orientacija
loading...

Kas yra seksualinė orientacija?

Šiuo klausimu gali būti keletas nuomonių. Viena iš jų teigia, kad tai nustatoma pagal tai, kaip žmogus elgiasi, su kuo turi lytinių santykių. Bet tai nebūtinai atspindi lytinę orientaciją, kadangi yra žmonių, laikančių save homoseksualiais, tačiau dėl tam tikrų aplinkybių gyvenančių heteroseksualų gyvenimą. Galima manyti ir kad ją nustatyti galima pagal tai, kuri lytis žmogų seksualiai traukia ir jaudina, gilintis į jo seksualinių fantazijų pobūdį ir troškimus. Seksologų nuomone didžiausią dėmesį ir reiktų kreipti į tai, apie ką žmogus galvoja masturbacijos metu. Tačiau pasitaiko nestabilumo ir šiuo atveju, nes seksualinės fantazijos ir norai gali kisti bėgant laikui.

 

Ar galima pasirinkti seksualinę orientaciją?seksualinė orientacija

Mes negalime pasirinkti to, kas mus traukia. Yra natūralūs instinktai, kurie pasako, kas mums patinka, o kas atstumia. Taip yra ir su potraukiu tam tikrai lyčiai. Negalime pasakyti sau, kas privalo mus seksualiai sujaudinti. Bet pasirinkti gyvenimo būdą, tai, kaip elgsimės, visgi galima. Apie tai diskutuoja įvairūs psichologai, turėję patirties šioje srityje. Jų teigimu yra žmonių, kurie būna nepatenkinti potraukiu, kurį jaučia, tad pasirenka terapijos kelią, stengiasi ignoruoti kylančias mintis. Yra žmonių, keliančių idėjas apie tai, kad moterys turi ypatingą gebėjimą jausti potraukį abiems lytims. Tai kelia diskusijas apie tam tikros seksualinės būsenos lankstumo egzistavimą. Moterys, tikinčios, kad sugeba jausti potraukį abiems lytims, svarsto, kodėl gi jos negalėtų būti nukreiptos į tam tikrą vieną lytį. Tačiau, psichologų nuomone, šios idėjos pagrindo neturi, o bandymai save perorientuoti gali būti pavojingi.

 

Kas įtakoja seksualinę orientaciją?

Labai svarbu yra suprasti tam tikros seksualinės orientacijos atsiradimo priežastį. Kuo geriau tai išsiaiškinsime, tuo lengviau visuomenei bus priimti netradicinės orientacijos žmones ir prižažinti tokį elgiasį, kaip vieną iš natūralių būsenų. Viena iš teorijų teigia, kad didelę įtaką turi dar ankstyvoje jaunystėje įgyta patirtis. Psichologai bandė tirti homoseksualius vaikinus. Jie tikėjosi rasti ryšį tarp berniukų, kurie vaikystėje gavo mažai meilės iš tėvo ir, galbūt, todėl užaugo homoseksualiais ir taip bandė kompensuoti trūkstamą meilę. Tačiau tyrimai tęsėsi ilgai, o koreliacijos tarp šių duomenų vis dar nėra. Mokslininkai bando patvirtinti ir kitą teoriją, kad seksualinę orientaciją lemia genai. Bet jai pagrįsti  vis dar nėra svarių įrodymų.



Balsavimas

Žiūrėta: 6033   |   Balsų: 6   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345