Pradžia » Seksualinės pakraipos » Ką reiškia hetero orientacija
Ką reiškia hetero orientacija
loading...

Heteroseksualumas reiškia, kad lytiniai partneriai turi būti abiejų lyčių. Žodis „heteros“ reiškia „kitas‘ , „seksus“ –„lytis“.

Heteroseksualumas ir orientacija

Šiuolaikiniame pasaulyje heteroseksualumas turi papildomus prasminius atspalvius. Pirmiausia šis terminas reiškia potraukį priešingos lyties partneriams (čia kalbėsime tik apie žmones, nors ši orientacija būdinga ir daugumai gyvūnų). Tai erotinė, seksualinė ir netgi platoniška trauka.
Kitas momentas kalbant apie  heteroseksualumą  tai, kad pirmenybė teikiama priešingos lyties partneriui.
Hetero orientacija ir visuomenė

Tradicinėje visuomenėje priimta aptarinėti įvairius seksualinės orientacijos variantus, išskyrus hetero. Kuo visuomenė laisvesnė, tuo tolerantiškiau žiūrima į įvairias seksualumo formas, jei tai vyksta abipusiu sutikimu.
Akivaizdu, kad dauguma pasaulio gyventojų yra heteroseksualūs. Richardas Krafft-Ebing, kuris pirmą kartą gilinosi į šią temą moksliniu požiūriu (tai buvo XIX amžiuje), teigė, kad heteroseksualumas yra natūralus gyvų būtybių instinktas pratęsti giminei.
Amerikos biologo Kinsey tyrimų dėka  seksualinę orientaciją imta skirstyti į potipius: elgesio, seksualumo , potraukio ir kitus.
Anksčiau buvo manoma, kad tik heteroseksuali orientacija yra norma. Ji dar buvo vadinama – natūrali, bet šiuolaikinis mokslas mano, kad visos  trys kryptys laikomos  norma. Mokslininkai stengiasi suprasti, kas tiksliai lemia seksualinę orientaciją.


Balsavimas

Žiūrėta: 3704   |   Balsų: 4   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345