Pradžia » Seksualinės pakraipos » Homoseksualumas
Homoseksualumas
loading...

homoseksualumasHomoseksualumas – kas tai?

Homoseksualumas – tai viena iš lytinės orientacijos krypčių, apibūdinanti žmones, kuriuos traukia tos pačios lyties atstovai. Šis reiškinys pasaulyje egzistuoja jau nuo neatmenamų laikų. Įvairūs istoriniai šaltiniai liudija, kad, pavyzdžiui, senovės Graikijoje homoseksualumas buvo laikomas visiškai normaliu dalyku. Šiais laikais tai taip pat labai dažnas reiškinys. Jau net galime išgirsti apie homoseksluamą, pasireiškiantį ir gyvūnų tarpe. Tad natūralu, kad įvairios mokslininkų grupės tiria tokį elgesį.


Kodėl jaučiame potraukį tos pačios lyties atstovams?

Tyrinėjimų pradžioje buvo paplitusi teorija apie tai, kad potraukis tos pačios lyties atstovams yra ne kas kita, kaip psichologinis sutrikimas. Tačiau gilesni tyrimai lėmė tai, kad Amerikos psichiatrijos asociacija 1976 m. išbraukė homoseksualumą iš psichinių ligų sąrašo. Visgi, net iki šių laikų yra išlikę be galo daug kontraversiškų teorijų, įvairių nuomonių apie homoseksualių žmonių gyvenimą. Neretai galima išgirtsti nuomonių, kad toks gyvenimo būdas yra nuodėmingas. Dažnai tai būna įvairių religijų atstovai. Jie tvirtai tiki, kad tai yra tik gyvenimo stilius, kurį pasirenka pats žmogus, todėl jie teikia nemažai infromacijos apie tai, kaip galima “išgydyti” homoseksualumą. Tam jie siūlo asmenines konsultacijas, palaikymo grupes, ar net audiokasetes.

Įdomi ir Zigmundo Froido teorija. Jis teigia, kad visi žmonės iš prigimties yra biseksualūs, tai yra, domisi abejomis lytimis, tačiau dėl įvairių faktorių jiems besivystant, jaučiant aplinkos įtaką, pradeda jausti potraukį vienai ar kitai lyčiai. Froidas pabrėžia, kad galutinę orientaciją nulemia tiek vidiniai, tiek išoriniai veiksniai.

homoseksualumas
Homoseksualumo populiarėjimas


Šiais laikais homoseksualumas tampa vis dažnesne tema mene, popkultūroje, kine. Jei prieš pora dešimtmečių ši tema apskritai buvo laikoma tabu, tai dabar ji ne tik priimtina, bet ir skatinama.  Filmai ir serialai vis dažniau tampa neatsiejami nuo homoseksualių veikėjų, tad nenuostabu, kad apie tai vis dažniau diskutuojama. Taip skatinamas domėjimasis homosekslualiu gyvenimu, o įvairios apklausos rodo, kad heteroseksualūs žmonės netgi linkę išbandyti homoseksualius santykius dėl pramogos, tiesiog norėdami paeksperimentuoti. Nieko keisto, juk smalsumas žmogui būdingas iš prigimties. O ir būti netradicinės pakraipos šiais laikais yrakur kas lengviau. Mat anksčiau, dėl konservatyvaus mąstymo, parodyti kitokiąseksualinę orientaciją būdavo ne tik gėda kitiems, bet gėda ir prieš patį save.Tad sunku buvo ir susirasti gyvenimo partnerį. Mūsų laikai labia palenkgvinakomoseksualų gyvenimą šiuo klausimu. Jei jaučiatės nedrąsiai dėl savo lytinėspakraipos, ir bijote užkalbinti patinkantį asmenį, drąsiai galite pažinčiųieškoti socialiniuose tinklalapiuose. Ten susipažįsta daugybė žmonių, ohomoseksualiems asmenims net gi yra atsikiri tinklalapiai.

 

Baimėatskleisti seksualinę orientaciją artimiesiems

Kad ir kokia lytis traukia žmogų, jo asmenybės tainekeičia. Blogai yra žmogų dėl to atstumti. Yra daug gyvenimo pavyzdžių, kai dėlartimųjų nesupratimo homoseksualūs žmonės net atima sau gyvybę. Tad, jei kasnors Jums prisipažins esąs kitokios lytinės orientacijos, stenkitės reaguotikuo ramiau, priimkite Jį tokį, koks yra. Atskleisti savo netradicinęorientaciją yra labai sunku, ir homoseksualai nebūtinai pasinaudos galimybepasikalbėti su psichologu dėl Jį kankinančių baimių. Tad Jiems beliks tikėtis,kad artimieji supras ir palaikys.Balsavimas

Žiūrėta: 6696   |   Balsų: 14   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345