Pradžia » Seksualinės pakraipos » Heteroseksualumas
Heteroseksualumas
loading...

Kas yra heteroseksualumas?

Didžioji dalis žmonių jaučia potraukį priešingos lyties atstovams. Tam apibrėžti naudojamas terminas heteroseksualumas. Tai pati populiariausia, taip vadinama tradicinė seksualinė orientacija.  Jau nuo seniausių laikų ji yra visuotinai pripažinta, tad dviems vienas kitą mylintiems heteroseksualiems žmonėms nėra jokių apribojimų susituokti ir kartu sukurti šeimą. Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad gyvenimo partnerio paieškų metu, heteroseksualus žmogus nenorės įgauti ir kitokios patirties.

 heteroseksualumas

Homoseksuali patirtis

Šiais laikais apie homoseksualumą kalbama daug, tad neišvengiamai daug apie tai ir pagalvojama. Vyrai neslepia, kad juos jaudina dvi besimylinčios moterys ir tai matome įvairiame kontekste. Tikriausiai tai yra viena iš priežasčių, kodėl tradicinės pakraipos žmonės yra linkę išbandyti homoseksualius lytinius santykius. Bet tai dar nereiškia, kad kitokia patirtis pakeis jų seksualinę orientaciją. Nors yra tikinčių, kad vien seksualinės mintys apie tos pačios lyties atstovą jau duoda tvirto pagrindo laikyti tą žmogų biseksualiu.

 

Vyrų ir moterų heteroseksualumas – elgesys ir psichologija

Norint įsigilinti į šią temą, pirmiausia reikia suprasti skirtumą tarp vyrų ir moterų elgesio, bei mąstymo. Klaidingai buvo manyta, kad lytinė orientacija parodo ir tai, kas žmogų seksualiai jaudina. Mokslininkai bei psichologai, besigilinantys į seksualinės orientacijos sritį, atliko daugybę bandymų, kurių rezultatai pasirodė gana stulbinantys. Tyrimo dalyvių buvo paprašyta įvertinti savo lytinį susijaudinimą žiūrint tam tikras sekso scenas. Tuo pat metu buvo matuojamas ir jų fizinis seksualinis susijaudinimas. Vyrų rezultatai nestebino – tradicinės orientacijos vyrai, stebėdami heteroseksualių porų scenas susijaudino, o homoseksualių vyrų scenos jiems nedarė įtakos. Tą parodė ir fiziologinė jų reakcija. Visai ką kita rodė moterų rezultatai. Savo lytinę orientaciją jos įvertino skalėje nuo 0 iki 6, kai 0 reiškia visišką heteroseksualumą, o 6 – visišką homoseksualumą (Kinsey skalė). Ir didžiausią mįslę mokslininkams pateikė visiškai save heteroseksialiomis laikiusios moterys, nes jos teigė, kad homoseksualių porų scenos jų visiškai nejaudino, tačiau fiziškai jos parodė didelį lytinį susijaudinimą visoms rodomoms scenoms. Tyrimų priežastis dar tik bandoma išsiaiškinti, tačiau juokais jau keliamas klausimas – ar iš tiesų egzistuoja heteroseksualios moterys?

 

Tradicinė pora

Keista, tačiau nors ir heteroseksualios poros egzistuoja jau nuo senų senovės, žmonėms vis dar kyla daugybė sunkumų prisitaikyti vieniems prie kitų. Vyrams ir moterims sunku suprasti vieni kitus, ir tam, kad palengvinti jų dalią, yra daugybė informacijos apie lyčių skirtumus ir kaip jiems kartu darniai sugyventi. Matyt ne be reikalo tokia populiari tapo frazė, jog vyrai kilę iš Marso, o moterys iš Veneros. Kaip pasakė garsus vyrų ir moterų tarpusavio santykių specialistas  John Gray, - „Kai vyras ir moteris sugeba priimti ir gerbti vienas kito skirtumus, tada jų meilė turi galimybę žydėti.”Balsavimas

Žiūrėta: 23891   |   Balsų: 46   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345