Pradžia » Seksas » Požiūris į moterį senovės romoje
Požiūris į moterį senovės romoje
loading...

Senovės Romoje moterys buvo gerbiamos. Greta jų nebuvo galima nei keiktis, nei ginčytis. Namuose jos buvo lygios  su vyrais, turėdavo vienodas teises. Jos galėjo sėdėti už vieno stalo su vyrais, lankytis viešuose pobūviuose.

Kalbant apie  seksualinį pasitenkinimą,  moteris irgi niekuo nenusileisdavo savo vyrui. Buvo manoma, jei šeimos sergėtoja nejaus malonumo nuo intymaus artumo, ji negalės pagimdyti sveikų vaikų. Naujos eros pradžioje Romoje prasidėjo emancipacijos  laikai. Tuo laikotarpiu Šventoji Romos imperija buvo įsivėlusi į gausybę  žiaurių karų, kurių metu  daug vyrų žuvo. Moterys,  paveldėjusios savo vyrų turtą,  su pinigais ir  valdžia įgydavo pasirinkimo laisvę , tuo pačiu ir seksualinio pasirinkimo. Moterys galėjo turėti  gausybę meilužių vyrų ir moterų iš savo vergų, taip pat  dalyvaudavo didžiausiose orgijose, kurias rengdavo specialios užeigos.

Prostitucija Senovės Romoje

Prostitucija senovės Romoje buvo įprasta. Moterys parsiduodavo visur : jos stovėdavo šventyklų pasieniuose, prie Koliziejus vartų, turguje  ir net kapinėse. Seksas su prostitute buvo laikomas visiškai normaliu dalyku ir niekada nesukeldavo rezonanso. Romos prostitutės buvo suskirstytos  į kastas: pigias, parsiduodančias greitam seksui gatvėje ; elitą, globojamą pirčių ir baseinų savininkų ; vadinamų kepėjomis, nes jos iš tešlos kepdavo produktus,  panašius į vyriškus  lyties organus ;  ir mergaites, kurios buvo tik  6 - 10 metų amžiaus - Nani.

Tarp meilės deivių buvo didelis mirtingumas, todėl nuolat reikėdavo papildyti jų kontingentą. Dažniausiai siųsdavo svetimšales belaisves, kurias supirkinėdavo  Romos suteneriai. Taip pat buvo gausybė „klajoklių fermų“,  kur iš mažens jau ruošdavo verges prostitucijai.

Senovės Romoje prostitucija buvo oficialiai įteisinta. Suteneriai nemokamai galėjo  naudotis savo globotine net  prieš jos valią, nors tokių atvejų beveik nepasitaikydavo. Buvo paplitusi  ir vaikų bei vyrų prostitucija.

Privilegijuotosiomis prostitutėmis buvo laikomos kurtizanės. Jos reklamuodavo save dėvėdamos atviras basutes ant aukštos platformos, tuo tarpu padorios  ponios turėjo dėvėti uždaras basutes/ sandalus. Jau tais laikais  buvo laikoma, kad moterų kojos, apautos aukštakulne avalyne, atrodo labai patraukliai : žingsniai mažyčiai, klubai svyruodavo tai į vieną, tai į kitą pusę, darydamos meilės deivių figūrą grakščia ir gundančia. Kurtizanių meilužiai buvo kilmingi vyrai, generolai ir aristokratai. Jos rūpinosi  savo išvaizda,  dėvėjo  geriausiais parėdais ir papuošalais. Sulaukusios  30 metų prostitutės budavo išleidžiamos į "pensiją" ir dažniausiai jos tapdavo alkoholikėmis, jei pavykdavo sutaupyti  "senatvei".

Vyrų prostitucija

Norėdami pasismaginti su jaunuoliu, senovės Romoje vyrai turėdavo eiti į pirtį (terminą). Vergai įtrindavo ponų  odą aromatiniais aliejais, po to teriminų šeimininkai siūlydavo lankytojams pasinaudoti ir sekso paslaugomis. Jei klientas sutikdavo, išvesdavo jaunuolius,  iš kurių jie galėjo išsirinkti tą, su kuriuo norėdavo praleisti laiką. Labiausiai pageidaujami jaunuoliai  už savo paslaugas gaudavo šiek tiek pinigų ir globą. Visi viešnamiai ir termos senovės Romoje dirbo nuo ketvirtos valandos vakaro, nes iki to laiko, dirbantys  čia jauni vyrai ir moterys,  turėdavo stropiai mokytis ir lavintis .

Gašlumas Romoje  liejosi per kraštus. Nieko nereiškė turėti žmoną ar vyrą. Viską valdė malonumų  troškulys.  Pavyzdžiui,  minjetas buvo pati pigiausia sekso paslauga. Prostitutės laisvai darydavo tą  tiesiog gatvėjje, nesigėdydamos praeivių. Žinomi atvejai, kai vergus ar skolininkus  priversdavo teikti oralinį seksą. Padoriems vyrams ir moterims tai buvo gėdingas  veiksmas. Jei ką nors susekdavo tą darant, galėjo tokio šalintis arba nekviesti už stalo.

Seksualinės paleistuvystės baigėsi tada , kai 4-ame m.a. dešimtmetyje ėmė rastis krikščionybės užuomazgos, kur visai kitaip buvo suprantami santykiai tarp vyro ir moters. Paleistuvystė tapo  baudžiama, o nusidėjėliai ar tie, kuriuos užtikdavo santykiaujant su tos pačios lyties asmenimis, pažemindavo arba nuplakdavo diržais.


Balsavimas

Žiūrėta: 2953   |   Balsų: 5   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345