Pradžia » Seksas » Kas yra seksas?
Kas yra seksas?
loading...

Kas yra seksas?

Seksas, kitaip žinomas kaip lytinis aktas, yra procesas, kurio metu penis įvedamas į makštį reprodukciniais ir/arba malonumo tikslais. Šis terminas taip pat naudojamas apibūdinti ir kitas lytinio akto rūšis kuomet penis nėra įvedamas į makštį - oralinis arba analinis seksas.  Visuomenėje seksas paprastai naudojamas norint bendrine forma įvardinti bet kokios rūšies lytinį aktą.

Orgazmas - dažniausiai žmonės užsiiminėja seksu dėl malonumo. Lytinis aktas paprastai baigiasi kai vyras arba abu partneriai patiria orgazmą. Orgazmas yra intensyvus seksualinės energijos išsiliejimas ir labai stiprus malonumas. Orgazmas patiriamas stimuliuojat vyro arba moters erogenines zonas - vyro penio galvutę ir moters klitorį arba G tašką. Penio galvutė yra viršutinė penio dalis, moters klitoris yra po išorinėmis lytinėmis lūpomis, lytinių organų viršuje, o G taškas yra makšties viduje. Orgazmą galima patirti tiek vaginalinio, tiek oralinio ar analinio sekso metu. Orgazmą taip pat galima patirti stimuliuojat penį arba klitorį (arba G tašką) rankomis. Kai kurios moterys greičiau patiria orgazmą jei vienu metu stimuliuojamas ir klitoris, ir G taškas. Orgazmas patirtas stimuliuojant klitorį skiriasi nuo orgazmo patiriamo stimuliuojant G tašką. Vyro orgazmas lengvai pastebimas - jį seka ejekuliacija - spermos išsiliejimas. Moters orgazmas irgi lengvai pastebimas - moteris aimanuoja iš malonumo, jos kūnas įsitempia ir parausta, greitai plaka širdis. Tačiau moterys gali lengviau nuslėpti arba suvaidinti orgazmą. Paprastai vyrai orgazmą patiria greičiau nei moterys.

Nėštumas ir kontracepcija - lytinis aktas gali vesti prie nėštumo. Po 9 mėnesių nėštumo gimsta kūdikis. Kad moteris taptų nėščia, sperma turi patekti į jos makštį. Į makštį sperma gali patekti nebūtinai tiesiogiai. Jeigu vyras ejekuliavo ant moters pilvo, kojų ar pan., sperma gali nutekėti į makštį. Jeigu sperma buvo paliesta pirštais, o tie pirštai vėliau įkišti į makštį, sperma taip pat gali patekti į makštį. Didžiausia galimybė pastoti, yra vaisingomis dienomis.

Jeigu moteris nenori pastoti, tačiau nori mylėtis, ji gali pasinaudoti nėštumo kontrolės priemonėmis - paprasčiausia, žinoma, yra prezervatyvai. Prieš pradedant lytinį aktą, vyras užsimauną prezervatyvą ir jį nusiima tik aktui pasibaigus. Prezervatyvai yra nereceptinis preparatas, lengvai prieinamas visiems ir apsaugo ne tik nuo nėštumo, bet ir nuo lytiškai plintančių ligų. Kitas apsisaugojimo nuo nėštumo būdas - kontraceptinės tablėtės. Tai yra receptinis preparatas ir jį skiria gydytojas. Šio preparato privalumai tie, kad nebūtina dėvėti prezervatyvo, todėl patiriamas didesnis malonumas. Tačiau šis preparatas gali turėti šalutinių poveikių. Gimdžiusios moterys gali naudoti kontracepcinę spiralę, ją į makštį įdeda gydytojas ir ji apsaugo nuo nėštumo net kelis metus. Yra daugybė kitų apsisaugojimo nuo nėštumo būdų.

Lytiškai plintančios ligos (ir saugus seksas) - kalbant apie seksą svarbu paminėti lytiškai plintančias ligas. Mylintis su kitu žmogumi, galima užsikrėsti įvairiausiomis ligomis, kai kurios iš jų yra mirtinos pvz.: ŽIV/AIDS. Kitos yra pagydomos arba sunkiai pagydomos. Norėdami apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų, santykiaukite naudodami prezervatyvus. Tai ypač aktualu jeigu užsiiminėjate atsitiktiniu seksu su skirtingais partneriais. Lytiškai plintančios ligos yra labai pavojingos, todėl visuomet venkite nesaugaus sekso. Šiomis ligomis galima užsikrėsti tiek vaginalinio, analinio arba oralinio sekso metu. 

 Balsavimas

Žiūrėta: 7007   |   Balsų: 23   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345