Pradžia » Seksas ir pramogos » Erotinė literatūra
Erotinė literatūra
loading...

Erotinė literatūraErotinė literatūra – tai literatūros žanras, skirtas sukelti seksualinį susijaudinimą skaitančiajam. Tokiose knygose dižiausias dėmesys skiriamas meilės ir lytiniams santykiams, detaliai aprašomos sekso scenos. Tokiai literatūrai priskiriamos ir knygos, novelės, eilėraščiai ar tiesiog trumpos pavienės istorijos. Sekso vadovėliai, pavyzdžiui Kamasutra, taip pat yra priskiriami erotinės literatūros žanrui. Šio žanro kūrinių galima rasti jau senovės Graikijoje ir Romoje. Net garsusis anglų rašytojas Viljamas Šekspyras yra parašęs keletą kūrinių, kurie pasižymi erotinei literatūrai būdingomis savybėmis, pavyzdžiui poema ”Venera ir Adonis”. O garsusis Kazanova aštuonioliktame amžiuje išleido net erotinių memuarų knygą.

Sadomazochizmas erotinėje literatūroje išpopuliarėjo 18 amžiuje, po to, kai prancūzas Marquis de Sade paminėjo jį keliose savo knygose. Terminas, beje, kilo iš šio autoriaus ir austrų rašytojo Leopold von Sacher-Masoch pavardžių junginių. Vėliau, devynioliktame amžiuje, ši tema išliko populiari, manoma, kad dėl tų laikų mokyklų įtakos, kuriose plakimas buvo populiari bausmė. Randama nemažai literatūros, kurioje buvo aprašomi santykiai tarp šeimininkų ir jų patarnautojų. Šio amžiaus pabaigoje keli kūriniai įnešė naujovę – tai yra homoseksualių vyrų santykių vaizdavimą erotinėje literatūroje. 21-jame amžiuje įvyko tarsi moterų sujudimas. Jos pradėjo labiau reikštis kaip erotinės literatūros autorės bei pakeitė nusistovėjusią nuomonę, kad šiuo žanru labiau domisi vyrai.

Erotiniai komiksaiŠių dienų erotinės literatūros didelę dalį užima fanų kūryba, tai yra vadinamoji fanfiction. Joje dažnai randama erotinių scenų aprašymų, nes tai tiesiog tapo labai populiaru. Garsių filmų, serialų gerbėjai turėdami laiko sėda ir pradeda rašyti tai, ką sugalvoja, istorijų veikėjais pasirinkdami tų filmų veikėjus. Labai populiaru erotinę fantastiką kurti remiantis tokiais kūriniais, kaip Haris Poteris, Žiedų valdovas ar Žvaigždžių karai. “Fanfiction” turi net atskirą žanrą, vadinamąjį slash, kur veikėjai įsivelia į homoseksualius santykius. Tokios fanų sukurtos istorijos yra talpinamos internete ir dažniausiai yra prieinamos kiekvienam nemokamai, kadangi parašiusieji džiaugiasi galimybe pasidalinti savo kūryba su kitais.

Erotinės literatūros kitose šalyse gausu. Žinomi autoriai, rašantys šia tema, yra E L James, Lynda Chance, Portia Da Costa ir daugybė kitų. Lietuvoje šis literatūros žanras nėra populiarus, bet jei jau užsispyrėte rasti nors vieną, yra keli kūriniai, kuriuos  verta paimti į rankas. Tai R. Gavelio "Vilniaus pokeris" ir J. Ivanauskaitės "Ragana ir lietus”.Balsavimas

Žiūrėta: 8470   |   Balsų: 24   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345