Pradžia » Seksas ir nėštumas, gimdymas » Pogimdyminis laikotarpis
Pogimdyminis laikotarpis
loading...

 Pogimdyminis laikotarpis trunka šešias savaites. Per pirmąsias devynias dienas pagimdžiusios moters organizmas intensyviai atsistato. Tuo laiku vidaus lytiniai organai, pradedant vidiniu gimdos ertmės paviršiumi, makštimi bei išoriniais lytiniais organais, yra platūs vartai infekcijai. Buvusi placentos prisitvirtinimo vieta esti atvira kraujuojanti žaizda, į kurią gali lengvai patekti mikrobų iš makšties.

Po gimdymo dvylika pirmųjų valandų moteris turi gulėti aukštielninka, paskiau gali verstis ant šono. Nesant plyšimų, ji trečią dieną jau gali sėdėti, nuo 5 dienos — vaikščioti. Nekarščiuojanti gimdyvė devintą dieną išrašoma namo.  
    
 Kad neprasidėtų pogimdyminis karščiavimas, gimdyvei stacionare (ligoninėje) suteikiamos higieniškos sąlygos, ji atidžiai prižiūrima. Išoriniai lytiniai organai apiplaunami mažiausia du kartus per dieną silpnu šiltu kalio permanganato tirpalu. Lovos ir kūno baltiniai dažnai keičiami. Prieš maitindama kūdikį gimdyvė turi nusiplauti rankas.

Gimdyvėms dažnai  užkietėja viduriai, o tai dažnai esti karščiavimo priežastimi. Vidurių užkietėjimui pašalinti skiriami vidurius laisvinantieji vaistai arba klizma.

Vidiniai plovimai pogimdyminiu laikotarpiu yra ne tik nereikalingi, bet ir pavojingi. Organizmas pats geriausiai susitvarko su esančiais gimdymo takuose nešvarumais. Per visą pogimdyminį laikotarpi, pradedant nuo išsirašymo iš stacionaro, prausiamasi po dušu. Vonioje maudytis draudžiama, nes nešvarumai gali patekti į makštį.

Pirmomis po gimdymo dienomis krūtyse išsiskiria krekenos. Jų būna mažai, bet dėl didelio riebumo jos yra labai kaloringos. Trečią ketvirtą dieną krekenos virsta pienu.

 

Kaip pasiruošti kūdikio maitinimui, kaip jį žindyti.
Gimdyvėms ypač daug skausmo suteikia sutrūkinėję speneliai. Tokiu atveju kūdikis žindomas per specialų saugiklį arba nutrauktu pienu iš butelio.
Sveikas, stiprus naujagimis godžiai čiumpa spenelį ir ramiai žinda. Tie kūdikiai, kurie žįsdami yra neramūs, gali būti nesveiki; jų neramumo priežastį gali išaiškinti tik gydytojas.

Moters sveikatingumo rodiklis pogimdyminiu laikotarpiu — jos savijauta, temperatūra ir pulsas. Pagimdžiusiai moteriai matuojama temperatūra rytą ir vakare, kiekvieną dieną tuo pačiu laiku. Kai temperatūra normali, savijauta gera, po gimdymo, prižiūrint specialistui, leidžiama reguliariai daryti fizinius pratimus.








Balsavimas

Žiūrėta: 4235   |   Balsų: 2   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345