Pradžia » Seksas ir amžius » Seksas kai jums apie 50 metų - moterims
Seksas kai jums apie 50 metų - moterims
loading...

Jokių amžiaus ribų dėl sekso moterims nėra. Gali būti, kad kuo vyresnė moteris, tuo sunkiauji seksualiai susijaudina, tačiau iš kitos pusės, daugelis moterų atranda, kad jų seksualinė aistra auga, nes joms jau nebereikia rūpintis ir jaudintis dėl vaikų, namų ruošos, bijoti, kad pastos. Daugelis vyresnio amžiaus moterų, ypač tos, kurios visą laiką buvo seksualiai aktyvios, ir toliau patiria orgazmą. Visgi, nereikia pamiršti, kad su amžiumi, keičiasi moters kūnas, o taip pat ir moters lytiniai organai, kas gali neigiamai veikti moters seksualinį gyvenimą brandesniame amžiuje.

Po menopauzės, moters kūnas pradeda gaminti mažiau estrogenų, t.y. moteriškų hormonų. Estrogenų lygis sukelia tam tikrus fizinius pokyčius, kurie gali įtakoti seksualinį aktyvumą. Pvz., moteris gali pastebėti, kad reikia daugiau laiko, kol sudrėksta makštis, kai moteris yra seksualiai susijaudinusi. Taip pat, makštis tampa mažiau elastinga, o tai reiškia, kad lytinis aktas gali būti mažiau malonus, o kartais netgi skausmingas. Todėl kai kurios moterys vyresniame amžiuje pradeda vengti seksualinių santykių, nes jie daugiau neatneša tiek malonumo, kaip anksčiau. Tačiau tokie pokyčiai nėra priežastis atsisakyti seksualinio gyvenimo yra daugelis įvairių produktų ir priemonių, kurie gali padėti išspręsti aprašytą nemalonumą.

Keletas patarimų:naudokite įvairius lubrikantus. Šiuo metu yra prieinamas labai didelis skirtingų lubrikantų pasirinkimas, net gi specialių lubrikantų vyresnio amžiaus moterims. Galima pasirinkti tepaliuką arba specialias žvakutes, kurios naudojamos prieš pati lytinį aktą.

Neskubėkite. Atsipalaiduokite ir duokite sau daugiau laiko susijaudinti ir sudrėkti. Daugiau dėmesio ir laiko skirkite glamonėms prieš lytinį aktą. Tai ne tik leis tinkamai pasiruošti pačiam aktui, tačiau taip pat stiprins ryšį tarp Jūsų ir partnerio.

Galima naudoti ir specialius makšties drėkiklius, kurie leidžia palaikyti elastingumą ir būtiną drėgnumą. Galima rinktis drėkiklius su laktobakterijomis, kurios saugonuo uždegimus sukeliančių išorinių mikro organizmų.

Sumažėjęs seksualinis aktyvumas ir aistra. Po menopauzės, moters organizmas taip pat gamina mažiau testosterono, t.y. vyriško hormono.Testosteronas turi reikšmingos įtakos seksualioms mintims ir seksualiniam susijaudinimui. Mažėjantis testosterono kiekis dažniausiai įtakoja ir mažėjančią aistrą. Tai normalu, tačiau tai nereiškia, kad aitra apskritaiišniks. Yra prieinamos įvairios hormoninės terapijos, kurios padeda spręstimažėjančio testosterono (o taip pat ir estrogeno) problemą, nors, be abejo,ryžtantis tokiam žingsniui, būtina gerai pasikonsultuoti su gydytoju.

 Seksualinio aktyvumo ir aistros sumažėjimas gali būti susijęs su daugybe kitų faktorių,tokių kaip depresija, stresas, nuovargis arba vaistų vartojimas (pvz., vaistai nuo depresijos arba nuo aukšto spaudimo gali mažinti seksualinį potraukį).Jeigu manote, kad kažkuris iš šių fakorių veikia Jūsų seksualinį gyvenimą, geriausia pasikonsultuoti su gydytoju.

Be to,seksualinės aistros sumažėjimas taip pat gali reikšti, kad Jums paprasčiausiai reikės atrasti naujų būdų, kaip padaryti seksualinį gyvenimą įdomiu, patrauklu ir jaudinančiu. Šio klausimo sprendimas kartu su partneriu padės Jums dar labiau su artėti ir sustiprinti santykius. Nevenkite problemų ir sunkumų, kurie iškyla, ir nebijokite eksperimentuoti – tam nėra jokių amžiaus apribojimų! Nors seksualinio gyvenimo malonumai gali reikalauti daugiau pastangų ir įsipareigojimų vyresniame amžiuje, tai nereiškia, kad seksas tapa mažiau malonus ar naudingas.

  Daugelis moterų nėra patenkintos savo kūnu net tada, kai yra jaunos ir sveikos. Todėl dažnai moteriai yra sunku priimti ir tuos pokyčius, kurie ateina su amžiumi. Moteris gali jausti, kad naujos raukšlės, žilstantys plaukai ar didėjantis svoris mažina jos patrauklumą. Tokios mintys, be abejo, neigiamai veikia ir seksualinį gyvenimą. Jeigu Jums sunku priimti savo kūną, pirmiausia atsiminkite, kad Jūsų jausmingumas, gyvybingumas, noras mylėti bei mylėtis su metais niekur nedingsta. Aistra sau ir savo partneriui vis dar yra labai svarbi gyvenimo dalis. Nuoširdi  neslopinama aistra sau ir savo partneriui skatina atsakomąją aistrą. Todėl patrauklumas ir jausmingumas su metais niekur nedingsta.
Keletas patarimų:susikoncentruokite į savo stiprybes, atraskite tai, kas daro Jus išskirtinę.

Būkite išradinga ir kūrybinga ieškodama būdų, kaip padėti sau jaustis ir atrodyti patrauklesnei. Skirkite sau daugiau laiko ir dėmesio rytais – tegul teks atsikelti 15 min.anksčiau, už tat turėsite laiko neskubant pasirinkti Jums iš tikrųjų patinkančius drabužius, pasidažyti, pasikvėpinti Jūsų mėgstamais kvepalais.
Nusipirkite sau naujų, gražių apatinių arba kokių nors gražių aksesuarų.
Palepinkite save ir savo kūną.
Susikoncentruokite ne į tai, kaip atrodote, o į tai, kaip duoti ir kaip priimti malonumus. Susikoncentruokite ne į fizinį vaizdą, o į išgyvenimus ir į tai, kaip galite juos „paaštrinti“, į tai, kaip dar labiau galite jiems atsiverti ir priimti.


Balsavimas

Žiūrėta: 7335   |   Balsų: 30   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345