Pradžia » Kontracepcijos būdai » Chirurginė kontracepcija (sterilizacija)
Chirurginė kontracepcija (sterilizacija)
loading...

Sterilizacija – chirurginė operacija, kuria siekiama visiškai nutraukti paciento reprodukcinę funkciją, nesumažinant  jo lytinio potraukio. Kadangi sterilizacija yra faktiškai negrįžtama kontracepcija, todėl reikia labai rimtai apsvarstyti prieš ją pasirenkant, ar tikrai asmuo yra pasiruošęs daugiau nebeturėti vaikų.
Sterilizacija gali būti atliekama tiek vyrams, tiek moterims.

Moterų sterilizacija
 
Sterilizacijos metu moters kiaušintakiai, kuriais kiaušinėliai keliauja iš kiaušidžių į gimdą, yra perrišami, nupjaunami arba blokuojami kokiu nors kitu būdu. Kiaušintakiai taip pat gali būti tiesiog pašalinami. Dėl to spermatozoidai nebegali pasiekti kiaušinėlio ir jo apvaisinti.
Retai naudojama moters sterilizacijos rūšis yra histerektomija (gimdos pašalinimas), kuri taikoma tais atvejais, kai moteris turi rimtų gimdos susirgimų.
 
 
 
 
Vyrų sterilizacija arba vazektomyja
 
Jos metu vyro sėkliniai latakai, kuriais iš sėklidžių į varpą keliauja spermatozoidai, yra perrišami, perpjaunami ar blokuojami kitu būdu. To pasekoje spermatozoidai nebepatenka į spermą, kuri yra išmetama lytinių santykių metu, ir tada nebėra kam apvaisinti kiaušialąstės.
 
Sterelizacija - 100% efektyvus ir ilgalaikis kontracepcijos būdas. Jis neslopina nei lytinio potraukio, pajėgumo ir pasitenkinimo. Neturi įtakos hormonams, moters ciklui, neatsiliepia kūno formoms, odai ar svoriui. Tinka tiems asmenims, kurie yra tvirtai apsisprendę daugiau neturėti vaikų; taip pat vyresnio amžiaus žmonėms, kurių  vaisingumas sumažėjęs, bet vis dar neišnykęs, ir nėštumas būtų itin nepageidautinas.

Sterilizacija neapsaugo nuo jokių lytiniu keliu plintančių ligų!
 Balsavimas

Žiūrėta: 4847   |   Balsų: 5   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345