Pradžia » Kontracepcijos būdai » Prezervatyvai
Prezervatyvai
loading...

PrezervatyvaiPrezervatyvai - tai vienas iš dirbtinių kontraceptinių būdų apsisaugoti nuo nėštumo. Tai yra barjerinė kontraceptinė priemonė, užmaunama ant vyro penio, neleidžianti spermatozoidams patekti į makštį ir taip apsauganti moteris nuo neplanuoto nėštumo. Jie yra vieni efektyviausių ir populiariausių priemonių tam tikslui, ir ne be reikalo. Pirmieji prezervatyvai atsirado prieš kelis tūkstančius metų  ir jie vis dar naudojami iki šių dienų. Tad pabandykime įsigilinti į tai, kodėl jie yra viena iš priimtiniausių apsaugos priemonių sekso metu.

Senovėje prezervatyvai buvo gaminami iš gyvulių. 19-tame amžiuje buvo atrastas gumos perdirbimo vulkanizuojant būdas, ir tai visiškai pakeitė anksčiau egzistavusius prezervatyvus. Prieš tai jie buvo gaminami rankomis ir pardavinėjami už ganėtinai aukštą kainą, bet po šios prezervatyvų revoliucijos juos pradėta gaminti masiškai ir už daug žemesnę kainą. Dabar jie gaminami iš latekso, o dėl daugybės tobulinimų ir šių laikų aukštųjų technologijų galime džiaugtis labai ištobulėjusiomis apsaugos priemonėmis. Įvairus dydis, forma, spalva, skonis, medžiagos plonumas – tai tik keletas privalumų, kurie padeda labiau mėgautis seksualiniu gyvenimu naudojant šią apsaugos priemonę.

Prezervatyvai naudojami ne tik norint išvengti nėštumo, bet ir nuo lytiškai plintančių ligų. Pavojingiausia yra užsikrėsti  AIDS ar ŽIV, kadangi nuo jų vaistų nėra. Deja, ligos sparčiai plinta ten, kur žmonės neišgali nusipirkti apsaugos priemonių. Lietuvoje prezervatyvų kaina yra prieinama, varijuoja tarp1-2 litų už prezervatyvą. Jei žinote, ar įtariate, kad Jūs ar Jūsų partneris serga lytiškai plintančia liga, būtinai naudokite apsaugą ir ne tik vaginalinio, bet ir analinio bei oralinio sekso metu.

Prezervatyvų populiarumą lemia tai, kad jie turi daug privalumų, lyginant su kitomis kontraceptinėmis priemonėmis. Kandangi prezervatyvai naudojami apsisaugoti nuo nėštumo, pagrindine priežastimi galima įvardinti jų efektyvumą. 98 % rodiklis sako, kad per metus iš 100 moterų, teisingai naudojančių prezervatyvą, pastoja 2. Rodiklis krenta iki 82 %, jei prezervatyvas ne visada naudojamas teisingai. Galima padidinti prezervatyvų efektyvumą, naudojant spermicidą – priemonę, kuri lėtina spermatozoidus ir juos sunaikina.Prezervatyvai Lietuvoje galima įsigyti spermicidais išteptų prezervatyvų, spermicidinio gelio, lubrikantų su jais ir kitų priemonių. Šios priemonės yra brangesnės, bet paprasti prezervatyvai pasižymi žema kaina, ir tai yra dar viena jų populiarumo priežastis. Šią apsaugos priemonę nesunku įsigyti, nes ją galima rasti įvairiose vietose – paprastose, sekso prekių parduotuvėse, degalinėse, vaistinėse, galima įsigyti net internetu su pristatymu į namus. Jie maži, tad visada galima nešiotis kišenėje, piniginėje. Norint jų įsigyti, nereikia recepto ir galima juos naudoti kartu su kitomis kontraceptinėmis priemonėmis geresniam saugumui užtikrinti.

Šalia daugybės privalumų, prezervatyvai turi ir trūkumų. Jie gaminami iš latekso, kuris kai kuriems žmonėms gali sukelti alergiją. Kita bėda – romantikos išsklaidymas. Yra žmonių, kuriems pertraukėlė norint užsidėti prezervatyvą, gadina malonumą. Kitiems, beje, tai gali atrodyti seksualu. Kai kuriems vyrams gali kilti kompleksų, nes naudojant prezervatyvą reikia išlaikyti erekciją viso lytinio akto metu, o Jie, galbūt, to nesugeba arba Jiems sunkiai sekasi. Kartais teigiama, kad mylėtis su prezervatyvu yra ne taip malonu.

Taigi,  prezervatyvai yra plačiai naudojami dėl daugelio priežasčių. Jie yra patikima ir lengvai prieinama priemonė. Mylėtis su partneriu tikrai bus maloniau, jei būsite ramūs ir nesijaudinsite, kad galite pastoti.



Balsavimas

Žiūrėta: 10305   |   Balsų: 20   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345