Pradžia » Kontracepcijos būdai » Prezervatyvai, įdomūs faktai
Prezervatyvai, įdomūs faktai
loading...

Nepaisant to, kad prezervatyvai  šiandien plačiai pardavinėjami visiems norintiems, žmonės dažnai nepaiso šio kontracepcijos metodo.
Pasak tyrimo, kurį 2003 metais  atliko "Durex (Durex), Kinija yra lyderė sąraše šalių, kuriose žmonės turėti lytinių santykių su nauju partneriu labiau linkę  be prezervatyvo (70% gyventojų). Toliau seka čekai (58%) ir britai (34%). Prancūzai, kaip nebūtų keista , labiausiai atsargūs, kai kalbama apie seksą - tik 9% prancūzų yra pasirengę rizikuoti savo sveikata ir turėti lytinių santykių su nauju partneriu, nenaudojant prezervatyvų.
Žmonėms, kurie nemėgsta naudoti prezervatyvų, reikėtų turėti omenyje, kad be prezervatyvo galima užsikrėsti lytinių keliu plintančiomis infekcijomis. Tinkamai negydant lytiniu keliu plintančių infekcijų, galima susirgti cistitu, uretritu, nevaisingumu, prostatitu ir t.t.
Šiuolaikinė medicina žino gerus ir patikrintus metodus gydant prostatitą bei kitas  infekcines ligas, tačiau negalima pamiršti pagrindinės saugaus seksualinio gyvenimo taisyklės. Prezervatyvas yra pagrindinė apsaugos priemonė lytinių santykių metu.

Keletas įdomių faktų  apie prezervatyvus,  kurių tikriausiai nežinojote:
Knygos “Trumpa prezervatyvų istorija” autorė Džanetė Parisot (Jeannette Parisot) tvirtina, kad pirmieji prezervatyvai buvo nupiešti dar gilioje senovėje, maždaug prieš 15 tūkstančių metų.
Tačiau prezervatyvai nebuvo piešiami ant vyro “daikčiuko”. Atrodo, jog ši kontracepcijos priemonė buvo naudojama dėl vienos iš trijų priežasčių: ritualinių, vaikų gimimo kontrolės ir apsaugos nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Visos trys priežastys įmanomos. Nėra pagrindo manyti, kad tų laikų protai nesuprato ryšio tarp sueities ir jos pasekmių, įskaitant nėštumą ir nepaprastai skaudų šlapinimąsi.
Senovės Egipte produktai seksui, daugiau ar mažiau panašūs į prezervatyvus, buvo gaminami iš įvairių gyvūnų odos.
XVI amžiuje prezervatyvai buvo gaminami iš linų pluošto.
Manoma, kad pirmasis prezervatyvas, kuris buvo panašus į šiuolaikinius, buvo sukurta 1564 metais anatomo Gabrielio Fallopiam (Gabriele Falloppio).
1824-ųjų metų tekstuose nurodomas gana sudėtingas  prezervatyvų  gaminimo procesas, pvz. avies žarnyno išėmimas. Nieko keisto, kad tie patys prezervatyvai buvo naudojami daug kartų. Jungtinėse Valstijose buvo laikai, kai prezervatyvai buvo įsigyjami su medicininiu receptu, tačiau gydytojai laikydavosi tam tikrų taisyklių. Jie suteikdavo galimybę įsigyti prezervatyvus vyrams, kurie lankosi viešnamyje ir nori apsisaugoti nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Tačiau moterims, kurios norėjo apsisaugoti nuo nėštumo, prezervatyvai nebuvo “išrašomi”.

1844 metais Charles Goodyear įregistravo pirmąjį guminių prezervatyvų gamybos  patentą.
Prezervatyvai pardavinėjami automatuose nuo 1928-ųjų. Vokietijoje įkurta prezervatyvų gaminimo bendrovė “Fromm” 2008-aisiais  šventė 80-ies metų, kai prezervatyvai pardavinėjami smulkių prekių automatuose, jubiliejų. Jų produktas – “Fromm Act” – buvo pirmieji užsiėmę šia veikla. Idėja pardavinėti prezervatyvus automatuose ilgą laiką buvo gana kontraversiška, ypač prie JAV vidurinių mokyklų. Buvo teigiama, kad prezervatyvų pardavinėjimas skatina seksą – kol nėra prezervatyvų, nėra minčių ir apie seksą.
Kasmet parduodama 5000000000 (5 mlrd.) prezervatyvų!
Moterys nuperka 40 – 70 proc. visų parduotų prezervatyvų.
Rinkoje yra daugiau nei 100 kompanijų, gaminančių prezervatyvus.


Balsavimas

Žiūrėta: 4882   |   Balsų: 3   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345