Pradžia » Kontracepcijos būdai » Kontracepcija
Kontracepcija
loading...

Kontracepcijakontraceptinės tabletės

Kontracepcija – tai tam tikros priemonės, padedančios išvengti nėštumo. Jos padeda poroms, kurios nori planuoti šeimą. Jei Jūs ir Jūsų partneris  puikiai žinote, kada ir kiek vaikų norite turėti, galite įgyvendinti planus, pasinaudodami kontraceptinėmis priemonėmis. Dėl didelės jų įvairovės nesunku rasti sau tinkamiausią būdą apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo.

 

Kada tai prasidėjo?

Žmonės jau nuo seniausių laikų ieškojo būdų apsisaugoti nuo nėštumo. Manoma, kad jau senovės Egipte buvo naudojami prezervatyvai, nes jie aiškiai vaizduojami jų piešiniuose. Anglijoje rasti seniausi prezervatyvai (1640 m.), pagaminti iš žuvies ir gyvūnų žarnų, o 1960 metais JAV atsirado ir pirmosios kontraceptinės tabletės. Nuo tų laikų medicina toli pažengė ir šalia kontraceptinių tablečių jau galima rasti kontraceptinius pleistrtus, ar tabletes, skirtas išgerti jau po įvykusio lytinio akto.

 

Kontracepcijos būdai

Šiais laikais yra daugybė būdų apsisaugoti nuo nėštumo. Jie visi skirstomi į natūralius ir dirbtinius. Natūralūs būdai – tai kalendorinis, bazinės temperatūros, gimdos kaklelio gleivių, laktacinės amenorėjos metodai, nutrauktas lytinis aktas.Dirbtiniai – tai hormoninė kontracepcija, gimdos spiralės, barjerinės kontraceptinės priemonės, chirurginė sterilizacija. Pagal nėštumų skaičių, tenkantį 100 moterų, kontracepcijavartojančių  kontracepciją metus laiko, kontraceptinės priemonės skirstomos į labai veiksmingas (0-1 procentas nėštumų), veiksmingas (2-9 procentai nėštumų) ir vidutiniškai veiksmingas (10-30 procentų  nėštumų). Kiekvienas būdas turi savų privalumų ir trūkumų. Tinkamiausią metodą reiktų pasirinkti atsižvelgiant į lytinių partnerių skaičių, sveikatos būklę, amžių, norą ateityje turėti vaikų ir kitus veiksnius. Būtina prisiminti, kad idealaus kontraceptinio būdo nėra, tad mylintis rizika pastoti visada išlieka. Žinoma, jei norite 100 % apsaugos, galite rinktis abstinencijos kelią.

 

Populiariausi kontracepcijos būdai

Įvairiose pasaulio šalyse kontraceptinių priemonių prioritetai skiriasi. Bet pirmose vietose, visgi, dominuoja kontraceptinės tabletės ir vyriški prezervatyvai. Efektyviausias būdas išvengti nėštumo yra chirurginė vyro ir moters sterilizacija. Kartu su kontraceptinėmis tabletėmis, šie būdai yra beveik 100 procentų efektyvūs, o vyriškų prezervatyvų efektyvumas yra tarp 90 ir 98 procentų.Balsavimas

Žiūrėta: 7713   |   Balsų: 13   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345